Image alt

FAALİYET BİLGİLERİ

Sayısı                : 39

Konusu             : YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı

Tarih ve Saat    : 21-22/10/2021

Yer                    : Antalya Anfaş Fuar Merkezi

 Katılımcılar    : YEG Uzmanı Mesude Özdemir

DEĞERLENDİRME

Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen bu etkinlikte Aydın, Denizli ve Muğla illerinde bulunan özellikle kadın ve tarımsal kalkınma kooperatiflerinin temsilcileri ve GEKA temsilcileri ile birlikte 21 Ekim Perşembe günü Antalya’ya gitmek üzere hareket edildi.

21 Ekim Perşembe günü gidiş güzergahı üzerinde bulunan Korkuteli Kadın Kooperatifi ziyaret edildi. Kooperatif Başkanı Dudu Kocabaş tarafından katılımcılar kooperatif faaliyetleri hakkında bilgilendirildi. Kooperatif ortakları ve katılımcılar ile birlikte kooperatifin üretim tesisleri gezildi. Aktif üretim yapan bu kooperatifte kooperatif ortakları aynı zamanda üretim tesislerinde de çalışmaktadır. Üretim tesislerinde salça, domates kurusu, biber kurusu, toz biber, zeytin, reçel, erişte, tarhana, turşu gibi gıdalar üretilmektedir. Kooperatife ait olan Yörük çadırında kahvaltı yapıldıktan sonra Antalya merkeze gitmek üzere tekrar yola çıkıldı.

22 Ekim Cuma günü sabah 09:00 da otelden hareket edilerek fuar alanına gidildi. Fuar alanında stand açmış olan e-ticaret sitelerinin temsilcileri ile ikili görüşmeler yapıldı.

Saat 11:00 de Trendyol ile Dijital Dönüşüm eğitim programı ve saat 12:00 de HepsiTürkiye’den eğitim programına katılım sağlandı. Bu iki eğitimde Trendyol ve Hepsiburada e-ticaret sitelerinden gelen temsilciler kooperatiflerde üretilen ürünlerin e-ticaret sitelerinde nasıl satışa sunulabileceği hakkında bilgilendirme yaptılar. Ayrıca YÖREX fuarına özel yapılan kampanyalardan kooperatiflerin nasıl faydalanabileceklerini anlattılar. Saat 12:45 te Coğrafi İşaret alınabilecek yöresel ürünler hakkında eğitim yapıldı.

Saat 13:00-16:00 arası serbest zaman olarak katılımcıların açılan standları gezmesi ile değerlendirildi.

16.15 te fuar alanından hareket edilerek yola çıkıldı ve etkinlik sona erdi.