Image alt

FAALİYET BİLGİLERİ

Sayısı                    : 41

Konusu                 : S.S Denizli İli ve Tüm İlçeleri Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Değerlendirme Toplantısı

Tarih ve Saat        : 08/12/2021 19:00

Yer                        : Beyağaç Hanay Evleri

 Katılımcılar         : Kooperatif Ortakları

                                YEG Uzmanı Mesude Özdemir

                                 

DEĞERLENDİRME

8 Aralık 2021 Çarşamba günü yol haritası belirlemek amacıyla saat 19:00 da Beyağaç Hanay Evlerde kooperatif üyeleri ile toplanıldı. 17-18-19 Aralık’ta Merkezefendi Kadın Kooperatifinin düzenlemiş olduğu Kadın Kooperatifleri Festivaline katılım için üyelere bilgi  verildi. Bu tarihlerde festivale katılım için aynı zamanda kooperatif üyesi olan Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay tarafından araç desteği verilecektir.

Kooperatif üyesi kadınlarımız için Kooperatif Başkanı Aysel Efilti Beyağaç Halk Eğitim Müdürlüğü’ne amigurumi , dikiş vb kurslarının açılması için başvuru da bulunduğunu bildirdi.

15 Aralık Çarşamba günü Beyağaç’a gelecek olan Denizli İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Temsilcileri ile bir araya gelinecek düzenleyecek oldukları Tarhana Festivali için Tarhana tadımı yapılacaktır.

Her Çarşamba saat 14:00-16:00 saatleri arasında Beyağaç Hanay Evlerinde Kooperatif üyelerimizle bir araya gelinecek kadınlarımızın elinde bulunan ürünlerin paketlenmesi , tartılması veya örgü etkinlikleri , çay sohbetleri gibi etkinlikler yapılacaktır.

Paketleme çalışmaları için logo tasarımı yapılması konusu görüşüldü. Paketleme ve şişeleme için fikir alışverişlerinde bulunulmuştur.

Paketlenen ürünlerin satışının yapılması için yöresel ürün satış alanı belirlenmesi konusu görüşülmüş olup Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay satış alanı düzenlenmesi konusunda destek vereceğini bildirmiştir.

Kooperatifimiz için açılan Facebook ve İnstagram sayfalarının tanıtımı yapılmıştır.