Image alt

HABER

HABER İÇERİĞİ

    Sayısı                : 19

    Konusu             : 15 Günlük Değerlendirme Toplantısı                        

   Tarih ve Saat     : 16/03/2021   –  14:00

   Yer                    : Kale Belediyesi Toplantı Salonu

   Katılımcılar       : Yönetim  Kurulu Üyeleri

                              YEG Müdürü – YEG Uzmanı

 

DEĞERLENDİRME

Kalebey YEG Yönetim Kurulu, Başkan M.Salih Sağınç başkanlığında  Kale Belediye Toplantı Salonunda toplandı.

3 Mart tarihindeki toplantıda duyurusu yapılan halı saha futbol turnuvası, mantar toplama şenliği, Sandras Ultra Trial Yarışmaları gibi aktivitelerin detayları görüşüldü, tartışıldı ve şu koşullarda yapılmasına oy birliğiyle karar verildi.

Halı saha futbol turnuvası : Futbol turnuvası her ilçede mahalle muhtarlarının önderliğinde kurulacak 9 kişilik takımlarla oynanacak. Takımlar önce 4 takımdan oluşan gruplar oluşturacaklar ve lig  usulü tek maçlık grup maçları oynayacaklar. Grubunda birinci olan takımlar yine kendi aralarında  4 takımlı gruplar oluşturacaklar, oynanılacak maçlar sonucunda  her iki ilçenin ilk ikisine giren takımlar finale yükselecekler. İlçe şampiyonları Turnuva şampiyonluğu, ilçe ikincileri turnuva 3.cülük maçı için oynayacaklar. Turnuvada 1.2.ve 3.olan takımlara kupa verilecek, ilk 4 takımın futbolcularına madalyalar takılacaktır. Ayrıca, turnuva gol kralına, turnuvanın en centilmen takımı ve oyuncusuna ödüller verilecektir.

Kuzu göbeği, mantar toplama şenliği : Kale’de Karayayla Bölgesinde, Beyağaç’ta Karagöl Bölgesinde en uygun pazar günü ayrı tarihlerde yapılacak, kiralanacak minibüslerle diğer ilçenin temsilcilerinin de katılmaları sağlanacaktır. Saat 11.00 civarında toplama faaliyetleri başlayacak saat 13.00 de toplanma meydanında buluşulacaktır. Bu arada, müzik sistemi kurulacak ve yemek hazırlıkları yapılacak,  toplanmanın ardından öğle yemeği yenilecektir. Yemek sonrası da çeşitli yarışmaların da düzenleneceği eğlence başlayacaktır.

Sandras Ultra Trial Yarışmaları : 10,40,70 kilometrelik etaplar ve Kale’ den de gelecek katılımcılarında iştirak edeceği halk koşusuyla organizasyon düzenlenecektir. Bu etkinlikte Kalebey YEG'in Beyağaç'daki ve Kale’deki paydaşları iş  görev dağılımları çerçevesinde görev alacaktır. Ekim Ayının en uygun Cuma günü toplanma merkezi olan Hanay Evleri'nde 12.00- 21.00 saatleri arasında kayıtlar yapılacaktır. Hanay Evleri çevresinde ve Topuklu Yaylası'nda çadır kurulumu yapılacak, akşam yemeği sonrası bölgemiz kültür sanat farklılıklarını betimleyen ve sergileyen animasyon gösterileri icra edilecektir. Cumartesi günü sabah erken saatlerden itibaren startlar verilecektir. Yumaklı Yaylası, Karagöl, Kartalgölü, Çiçek Baba Zirvesi, Gökçeova  Göleti görülerek koşular sona  erecektir. Akşam topluca akşam yemeği yenilecektir. Yemek sonrası yöresel folklor gösterileri yapılacaktır. Pazar günü halk koşusu yapılacak sonrasında  katılım belgeleri ile madalya ve kupalar dağıtılacaktır.  Duyurular tüm Türkiye çapında çıkılacak yöre halkının sosyal, kültürel, sportif iletişimin güçlendirilmesine yönelik organizasyonlar yapılacaktır.