Image alt

HABER

HABER İÇERİĞİ

Sayısı                : 8

Konusu            : Değerlendirme Toplantısı                         

 Tarih ve Saat    : 04.01.2021

  Yer                   : Kale Belediyesi Toplantı Salonu

  Katılımcılar       : Kalebey YEG Yönetim Kurulu Başkanı

                                  Kalebey YEG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

                                  Kalebey YEG Yönetim Kurulu Üyeleri

                                  YEG Müdürü – YEG Uzmanı

     DEĞERLENDİRME

  Kalebey YEG Yönetim Kurulu, Yönetim Kurulu Başkanı M.Salih Sağınç başkanlığında Kale Belediyesi Toplantı Salonunda toplandı. M.Salih Sağınç açılış konuşmasında yeni yıl kutlamasını yaptıktan sonra Kalebey YEG Derneğimizin 2021 faaliyetlerimizin başarılı ve verimli geçmesi üzerine temennilerini belirtti. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Akçay’da yeni yıl dilek ve temennilerinde bulundu.

M.Salih Sağınç, Kalebey YEG olarak Bölgemiz Halkına tarımda yeni ufuklar adına öncelikli faaliyet olarak öngördüğümüz tıbbi aromatik bitkiler için örnek olabilme amacıyla aralık ayı sonu itibariyle Karaköy Karacaoluk Mesire Alanı’na 10.000 adet lavanta fidesi dikimin başlandığını anlattı.

YEG Müdürü S.Tayfun Dindar en geç 15 Ocak 2021 tarihinde TKDK ‘ya teslim edilecek 2020-04 dönemi ÖTP Ödeme Talep Formu hazırlıklarıyla ilgili bilgi verdi. Pandemi dolayısıyla 2020 yılı içinde hiçbir faaliyet gerçekleştirilemediğini, ancak 18 Kasım 2020 tarihinde YEG Müdürü olarak S.Tayfun Dindar’ın YEG Uzmanı olarak Mesude Özdemir’in SGK kayıtlarının yapılarak  Kalebey  YEG Derneği’nin kadrosunun resmi kayıtlarının yapıldığını belirtti.

1 Ocak’tan önce TKDK’ya teslim edilmesi gereken 2021 Yılı Yıllık Uygulama Planı’nın Ocak Ayı sonuna kadar teslim edilmesi zorunluluğunu söyledi. 2019 Yılı Aralık Ayında hazırlanan ve TKDK’ya sunulduktan sonra   onaylanan Yerel Kalkınma Stratejisi ve Eylem Planı doğrultusunda 2021 yılı Uygulama Planı’nda bulunan faaliyetleri anlattı, Pandemi’den dolayı yapılamayan ve 2021 Yılı’na ertelenen faaliyetler hakkında bilgi verdi. Tüm Yönetim Kurulu üyeleri kaybedilen zamanın nasıl telafi edileceği konusunda fikirlerini belirttiler, daha çok çalışılması gerekliliği üzerine hem fikir olundu.

YEG Müdürü S.Tayfun Dindar YKS hazırlanırken YEG Yönetim kurulu’nun her hafta başı pazartesi günü toplanması üzerine karar alındığını ancak pandemi koşullarının yarattığı olumsuzluklar sebebiyle toplantıların her hafta yerine aybaşında ve ay ortasında  olmak üzere  ayda iki kez yapılması konusunda sunduğu öneri Yönetim Kurulu’nda tartışıldı ve tüm yönetim kurulu üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Tüm Yönetim Kurulu Üyelerinin görüş ve temennilerini belirtmesi üzerine toplantı 15 Ocak Cuma Günü tekrar toplanmak üzere Yönetim Kurulu Başkanı M.Salih Sağınç tarafından sonlandırıldı.