Image alt

FAALİYET RAPORU

FAALİYET BİLGİLERİ

Sayısı              : 57

Konusu          : ‘Kale Turizm Günleri ‘ Etkinliği İl Milli Eğitim Öğretmenleri Gezisi

Tarih ve Saat  : 19 Mayıs 2022 Perşembe 10.00-20.00

Yer                  : Denizli’den saat 10.00 da kalkış gezi programı uygulaması sonrası saat 20.00 de Denizli’ye dönüş.

 Katılımcılar    : Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla seçilen Denizli Merkez İlçeleri Merkezefendi ve Pamukkale İlçelerinde turizm kapsamlı dersler veren öğretmenler, Kale Belediye Başkanı M.Salih Sağınç, Kalebey Yeg Müdürü S.Tayfun Dindar, Kalebey Yeg Uzmanı Mesude Özdemir.

DEĞERLENDİRME

DEĞERLENDİRME

 Gezi programı şu şekilde uygulanmıştır.

 10:00 Denizli’den hareket (4 midibüste toplam 55 kişi)

 11:00 Tabae Antik Kenti ve Cevherpaşa Camii Gezisi

 12:00 İnceğiz Kanyonu’na hareket

 13:00 İnceğiz Kanyonu Seyir Tepesi’nde öğle yemeği (Kale’nin yöresel yemeklerinden oluşturulan menü; biber tatarı, kale pidesi, ayran, kale baklavası ve üç kulak tatlısı

 14:00 Tekne gezisi

 16:00  Kale’ye hareket                                                                                

 17.00 Kale Yayla Evlerine ziyaret     

 17:30 Yörük Çadırında , Kale’ye özgü içli dışlı, tahinli ballı pide ve çay ikram

 18.00 Kale Fotoğraf sergisinin gezilmesi, Kale şehir içinde Kale yöresel ürünleri alışverişi için şehir turu ve serbest zaman

 19.00 Denizli’ye hareket

Bu geziye özellikle turizm kapsamlı dersler veren öğretmenler davet edilmiştir. Bu gezide yaşadıklarını, gördüklerini turizm içerikli derslerde anlatmaları, sonrasında istekli öğrenciler için benzer kapsamda geziler düzenlemeleri amaçlanmıştır. Etkinlikle ilgili afişlerin okullarda uygun yerlere asılması izni alınmıştır. Tanıtımın sürdürülebilmesi için geziye katılan öğrencilerin gördüklerini, yaşadıklarını aile üyelerine ve arkadaşlarına anlatmaları sayesinde kar topu etkisi yaratılması hedeflenmiştir.