Image alt

FAALİYET RAPORU

FAALİYET BİLGİLERİ

Sayısı              : 56

Konusu         : ‘Kale Turizm Günleri ‘ Etkinliği basın mensupları, seyahat acentesi yetkilileri, seyahat bloggerları ve influencerleri gezisi  

Tarih ve Saat  : 16 Mayıs 2022 Pazartesi10.00-20.00

Yer                  : Denizli’den saat 10.00 da kalkış gezi programı uygulaması sonrası saat 20.00 de Denizli’ye dönüş.

 Katılımcılar    : Denizli Gazeteciler Cemiyeti aracılığıyla davet edilen basın mensupları, Türsab Denizli BTK aracılığıyla davet edilen seyahat acentesi yetkilileri, seyahat bloggerları ve influencerleri. Kale Belediye Başkanı M.Salih Sağınç, Kalebey Yeg Müdürü S.Tayfun Dindar, Kalebey Uzmanı Mesude Özdemir.

DEĞERLENDİRME

  Gezi programı şu şekilde uygulanmıştır.

  10:00 Denizli’den hareket (3 midibüste toplam 40 kişi)

  11:00 Tabae Antik Kenti ve Cevherpaşa Camii Gezisi

  12:00 İnceğiz Kanyonu’na hareket

  13:00 İnceğiz Kanyonu Seyir Tepesi’nde öğle yemeği (Kale’nin yöresel yemeklerinden oluşturulan menü; biber tatarı, kale pidesi, ayran, kale baklavası ve üç kulak tatlısı

  14:00 Tekne gezisi

  16:00  Kale’ye hareket                                                                                    

  17.00 Kale Yayla Evlerine ziyaret

  17:30 Yörük Çadırında , Kale’ye özgü içli dışlı, tahinli ballı pide ve çay ikramı

  18.00 Kale Fotoğraf sergisinin gezilmesi, Kale şehir içinde Kale yöresel ürünleri  alışverişi için şehir turu ve serbest zaman.

  19.00 Denizli’ye hareket

Bu geziye katılan basın mensuplarının çektikleri fotoğraflar, videolar ile yaşadıklarını yazılı ve görsel basında yansıtmaları, seyahat acentecilerinin yaşadıkları gezi benzeri grup gezileri düzenlemeleri,  seyahat bloggerları ve influencer’larının kendi kullandıkları sosyal medya mecralarında Kale’yi tüm yönleriyle sergilemeleri amaçlanmıştır.