Image alt

FAALİYET RAPORU

FAALİYET BİLGİLERİ

Sayısı              : 52

Konusu           : 14-19 Mayıs tarihlerinde yapılacak ‘Kale Turizm Günleri ‘ kapsamında hazırlık çalışmaları konusunda 2.toplantı

 Tarih ve Saat  : 15.04.2022  19.45

Yer                    : Dönerci Hamdi Usta Restoran Denizli

  Katılımcılar    :     Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Akçay

                                P.A.Ü.Kale M.Y.O.Müdürü Prof.Dr.Mustafa Beyazıt

                                Denizli İl Kültür Turizm Müdürü Veli Akyol                              

                                Türsab Pamukkale Bölge Temsil Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu

                                Denizli İl Kültür Turizm Müd.Yrd.Hayrullah Akgün                              

                                Kalebey Yeg  Müdürü S.Tayfun Dindar

                                Kalebey Yeg Uzmanı Mesude Özdemir

                                Fotoğraf sanatçısı, belgesel yapımcısı Zeki Akakça

                                  İl Kültür Turizm Müdürlüğü Uzmanı Serdar Çimen

                                  İl Kültür Turizm Müdürlüğü Uzmanı Sena Erkan

                                  Kale Belediyesi Turizm ve Sosyal Medya sorumlusu Mustafa Kalay

 

                                

 DEĞERLENDİRME ;

31.03.2022 tarihinde yapılan Kale Gezisine katılan Türsab Pamukkale BTK üyeleri seyahat acente sahiplerinin görüşlerini, önerilerini Türsab Pamukkale BTK Başkanı açıkladı.

 

 16-19 Mayıs tarihlerinde yapılacak Denizli – Kale gezisine STK ların sayısının fazlalığının seçimde sıkıntılar yaşatabileceği düşünülerek STK lar yerine Denizli Platformu üyelerinin davet edilmesine karar verildi.

 

Mustafa Beyazıt Hocamız Tabae girişine yapılacak ‘Yönlendirme panosu’ taslağını hazırlayarak M.Salih Başkanımıza gönderecektir.

M.Salih Başkanımız ve Mustafa Beyazıt Hocamız,Tabae girişi yoluna mucur dökümü yapılarak yolun daha kullanışlı hale getirilebilmesi hakkında gerekli kurumlara başvurularda bulunacaklardır.

Tabae gezisini anlatabilecek rehberleri Mustafa Beyazıt Hocamız seçerek görevlendirecek.Ancak, bundan böyle Kale’nin tarihi, turistik, ekonomik, sosyo-kültürel yönlerini anlatabilecek Belediye elemanlarının arasından seçilerek  rehber olarak yetiştirilecek personelin eğitimi konusunda Mustafa Beyazıt ve Serkan Bertan Hocalarımız  yardımcı olacaklardır.

Misafirlere sunulacak öğle yemeği Kale Belediyesi personeli tarafından hazırlanacak ve servis yapılacaktır. Seyir tepesindeki mutfak ve restoran daha işlevsel hale getirilecektir.

Hayrullah Akgün Müdürümüz, açılış törenlerine yabancı uyruklu öğrencilerin katılımını sağlamak için girişimlerde bulunacaktır .

 

Eski Kale resimleri sergisi için resim seçimleri Zeki Akakça önderliğinde Mustafa Kalay tarafından yapılacaktır.Resim sergisi Kale Belediye Düğün Salonunda açılacaktır.Konuyla ilgili yönlendirme panoları, tabelaları uygun yerlere konulacaktır.

 

Afiş baskı çalışmaları Kale’de yaptırılacak, konuyla Mustafa Kalay ilgilenecek, Zeki Akakça fotoğraf seçiminde ve tasarım konularında kendisine teknik bilgi desteği sağlayacaktır. Afişler iki çeşit basılacak, biri 14-19 Mayıs tarihli, diğeri her zaman kullanılabilecek şekilde tarihsiz olacaktır.Etkili tanıtım için profesyonel çalışmaların gerekliliği vurgulanmıştır.

Yollara asılmak üzere branda afişler ile fabrikalara, işyerlerine dağıtılmak amacıyla el ilanları bastırılacaktır. Sosyal medya tanıtımları bu tanıtımlara ilave olarak yapılacaktır.

Her türlü sosyal medya mecraları çok sık kullanılacak, bu konularla ilgili olarak Mesude Özdemir, Sena Erkan ve Mustafa Kalay Ekibi grup çalışması yapacaklardır. Bu ekip ayni zamanda konumuzla ilgili bloggerlar ve instagram fenomenlerini tespit ederek, etkinliklerimize davet ederek katılmalarını sağlayacaklardır.

Turan Köseoğlu Başkanımız 16-19 Mayıs tarihleri için 4 günde 4’er adet toplam 16 adet midibüsün Kale Belediyesi’ne kiralanması konusunda yardımcı olacaktır.